Medarbejdere

Jacob Niebuhr

Administrerende direktør

Jacob er ejer og vores administrerende direktør for hele organisationen, dvs. BABBA, Holgers Kro og Evald - Brasserie & Café

Herudover er Jacob også formand for DRC - Danmarks Restauranter og Caféer.

Du kan ikke se det på ham, men Jacob elsker at drikke farverige girly cocktails i gårdhaven på BABBA!

Mail: jacob@babba.nu

Jesper Dahl Niebuhr

Driftsdirektør

Jesper er stifter, ejer og vores driftsdirektør, så det er også ham du vil støde på i vores tre restauranter.

Jesper elsker at tilbringe tid med sin familie, og sætter pris på alt der kan spises og drikkes, så længe det er godt produceret.

Jesper ved stort set alt om vin, avec og øl - så hvis du er videnstørstig, er det Jesper du skal have fat i.

Mail: jesper@babba.nu

Heidi Lambertus

Kreativ direktør

Heidi er partner og vores kreative direktør og står for alt kreativt arbejde, grafisk materiale, events, sponsorater og markedsføring i vores organisation.

Heidi elsker alle former for sødt og sætter stor pris på at hjælpe med at smagsprøve dessertmenuer.

Mail: heidi@babba.nu

Jeanet Tvede

Restaurantchef

Vores restaurantchef er Jeanet, det er oftest hende du vil møde i vores lille restaurant.

Jeanet har styr på selskaber i og ude af huset, så skal du have gang i festen er det hende du skal have fat i.

Jeanet sætter pris på en god joke, store smil og dejligt vejr i gårdhaven.

Mail: jeanet@babba.nu

Heine Rynkeby

Køkkenchef

Vores køkkenchef er Heine, det er oftest ham, som du vil møde i vores køkken.

Heine har arbejdet en del år på forskellige restauranter i København, men er vendt hjem til fastlandet.

Heine er enormt kreativ og elsker at inddrage hele køkkenet til at skabe en dejlig menu.

Mail: Heine@babba.nu

Birgitte

Serviceøkonom og B2B ansvarlig

Birgitte er vores serviceøkonom og B2B ansvarlige. Det er hende du skal have fat I, hvis du ønsker at lave en firmaaftale med os.

Birgitte har arbejdet på michelin-restauranter i Norge og har en masse erfaring fra branchen.

 

Mail: Birgitte@babba.nu

Følg BABBA på Facebook og hold dig opdateret